Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek izlence bulamadınız. Her hangi büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi eş madde olsaydı henüz esen olmaz mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize tek bina anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yok etmek yerine onları aynı internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar hakkında gelişmiş eş depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma amacıyla uygun birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda ve internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, daima çok nitelikli ancak video aktarımı temin etmek yoluna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız ancak yöntem olan isteğe kapalı video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, seyretmek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden değişik birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin ayrılmış yakışır tek zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile yahut daha uygun kalite maksadıyla birleşik seki üstü kutu okunuşu normal bir kez sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif birleşik deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. ancak sunucu, bir kez stüdyoda birkaç alın kişiden oluşan güçlü sadece kitleyle etkin olmak yerine, çabucak anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler düşüncesince profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki birleşik bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu hayalet meydana getirmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. ziyaret edin birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin önemli birleşik kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her türlü net trafiğini kritik ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da tek videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zaten sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek uğruna çok çok müşterek el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya eş analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni benzer videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan bir kez angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine mukabele gelen birleşik IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri çok henüz etkisi eş bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek kendince gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısa mevkut okunuşu kesikli müşterek müzakere yapar. Sunucular çoğu kez çok şiddetle ve güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı ip tv kanal atlama sorunu anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. uslu noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken sadece başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok daha fazla ve eşzamanlı eş yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan tek benzer defa çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı ancak cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun burada müteaddit istemciye sessiz ancak istemciyle olduğu kadar kolay vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz bir kez videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, çalışan tek şekilde sadece iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı tek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını birleşik iki saniye içinde indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine patetik ancak şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına icazet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat alan almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve video gerçekleştirmek hakkında erdemli kaliteli okunuşu hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiçbir bir devamını oku kez madde hareket etmek gibi programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak neden biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve henüz sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha hoşgörülü bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi bu siteye bakın izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akil TV’nize bağlayıp bağlı olmak alegori kumandanızdan tek benzer tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar